Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Instytucja Zarządzająca
ogłasza nabór w ramach działania 06.09 Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną

Działanie 6.9 Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną [nabór nr FEKP.06.09-IZ.00-233/25]

Szczegóły naboru

Instytucja Zarządzająca Programem Regionalnym Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027 ogłasza nabór
nr FEKP.06.09-IZ.00-233/25 w ramach:

Działania: 6.9 Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną

Schemat: Rozwój ochrony zdrowia psychicznego w zakresie centrów zdrowia psychicznego oraz wsparcie podmiotów udzielających świadczeń w zakresie leczenia uzależnień

Sposób wyboru projektów: konkurencyjny

 

Kto może składać wnioski?

Wniosek o dofinansowanie projektu powinien zostać złożony przez uprawnionego Wnioskodawcę oraz partnerów, tj. podmioty wykonujące działalność leczniczą w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej, działające w publicznym systemie ochrony zdrowia (Dz. U. z 2023 r. poz. 991 z późn. zm.)[1], takie jak:

  1. samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej,
  2. fundacja i stowarzyszenie, których celem statutowym jest wykonywanie zadań w zakresie ochrony zdrowia i których statut dopuszcza prowadzenie działalności leczniczej i ich jednostki organizacyjne posiadające osobowość prawną,
  3. osoba prawna i jednostka organizacyjna działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania,
  4. przedsiębiorca w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców (Dz. U. z 2024 r. poz. 236) we wszelkich formach przewidzianych dla wykonywania działalności gospodarczej, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej.

Wsparcie ponadregionalnych podmiotów leczniczych, dla których organem założycielskim lub prowadzącym jest minister lub wojewoda, nie będzie możliwe.

[1] Z wyłączeniem Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. dr J. Bednarza w Świeciu oraz Wojewódzkiej Przychodni Zdrowia Psychicznego w Bydgoszczy.

 

Na co można otrzymać dofinansowanie?

W naborze wsparcie uzyskają projekty dotyczące inwestycji polegającej na:

  1. w zakresie opieki psychiatrycznej dla dorosłych:
    a) wdrażaniu nowego modelu opieki psychiatrycznej w ramach centrów zdrowia psychicznego dla dorosłych (nowych i istniejących), i/lub
    b) poprawie dostępności do świadczeń zdrowotnych realizowanych w ramach  zespołów leczenia środowiskowego, w tym uruchomienie nowych zespołów;
  2. w zakresie opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży:
    a) wdrażaniu nowego modelu opieki psychiatrycznej w ramach centrów zdrowia  psychicznego dla dzieci i młodzieży (nowych i istniejących), i/lub
    b) poprawie dostępności do świadczeń zdrowotnych realizowanych w ramach  ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i  młodzieży oraz zespołów środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży;
  3. w zakresie leczenia uzależnień:
    a) poprawie dostępności do świadczeń z zakresu leczenia uzależnień (dorosłych oraz dzieci) poprzez zwiększenie liczby udzielanych świadczeń zdrowotnych z zakresu detoksykacji, i/lub
    b) poprawie dostępności do świadczeń zdrowotnych udzielanych w formie poradni  dziennych/oddziałów dziennych zajmujących się leczeniem wszelkich typów uzależnień (dorosłych oraz dzieci).

Zakres projektu może obejmować: budowę, przebudowę, modernizację obiektów infrastruktury i dostosowanie placówek do wymogów dostępności [2] zakup wyposażenia, w tym sprzętu i aparatury medycznej, rozwiązania w zakresie IT (oprogramowanie, sprzęt) [3].

[2] Należy stosować Standardy dostępności POZ i Szpitali opublikowane na stronie Ministerstwa Zdrowia. Ponadto, nie ma możliwości finansowania tych samych wydatków na dostępność z różnych źródeł, w tym z projektu Dostępność Plus.

[3] W tym wykorzystujące nowoczesne formy świadczenia usług, np. telemedycyny, systemów przywoławczych, zdalnych systemów monitorowania w udzielaniu usług zdrowotnych w środowisku lokalnym, z zastrzeżeniem, że muszą one wynikać z zakresu projektu.

 

Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów

Kwota środków przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach przedmiotowego naboru wynosi 28 067 182,67 zł pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Jak składać wniosek

Wnioskodawca może złożyć wniosek wraz z załącznikami (jeśli są wymagane) wyłącznie w WOD2021 w terminie naboru. Po tym terminie WOD2021 zablokuje składanie wniosków.

Aby złożyć wniosek wnioskodawca powinien utworzyć konto i zalogować się
w WOD2021 dostępnym na stronie internetowej: https://wod.cst2021.gov.pl/

Formularz wniosku jest dostępny w WOD2021 w ramach naboru: FEKP.06.09-IZ.00-233/25

Gdy wnioskodawca stwierdzi błędy związane z funkcjonowaniem WOD2021, może je zgłaszać wyłącznie na adres e-mail: amiz.fekp@kujawsko-pomorskie.pl do 12 sierpnia 2025 r., do godz.10:00.

IZ pozostawi bez rozpatrzenia zgłoszenia wysłane w innym terminie i w inny sposób.

Pytania i odpowiedzi

Pytania o warunki postępowania można kierować na adres e-mail: pife.torun@kujawsko-pomorskie.pl, m.manelska@kujawsko-pomorskie.pl oraz pod numerem tel.: 56 62 18 341, 56 62 15 823.

 

Dowiedz się więcej

Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich.

Dane organizatora

W trakcie

Finanse

BUDŻET
28 067 182,67 zł
POZIOM DOFINANSOWANIA
do 85 %
Sposób wyboru projektów
konkurencyjny

Termin naboru

Start naboru

03.07.2025

Koniec naboru

12.08.2025

Wyniki

styczeń 2026