Inwestycje Opery Nova i bydgoskiego Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego oraz doposażone dzięki środkom naszego programu regionalnego 2014-2020 oddziały Szpitala Uniwersyteckiego im. Biziela wizytował w czwartek (18 stycznia) marszałek Piotr Całbecki.

 

– Mamy niewielkie opóźnienie prac, co jest związane z kapryśną aurą i trudnymi warunkami hydrologicznymi w tym miejscu. Cieszę się, że inwestycja, co do zasadności której nie trzeba nikogo przekonywać, szybko postępuje – mówił dziś na placu budowy przed operą, gdzie spotkał się z dyrektorem Maciejem Figasem, marszałek Piotr Całbecki.

 

Budowa tak zwanego czwartego kręgu gmachu jednej z naszych czołowej instytucji kulturalnych – czyli dobudowanie dobrze wpisującego się w istniejącą architekturę obiektu przeszklonego czterokondygnacyjnego skrzydła o powierzchni użytkowej blisko 6 tys. metrów kwadratowych – będzie kosztowała 100 milionów złotych. Znajdą się tu operowa sala kameralna z widownią na 500 osób, przestrzeń wystawiennicza i sala kinowa, zaplanowano też taras widokowy od stron Brdy z widokiem na katedrę i Wyspę Młyńską oraz dwupoziomowy podziemny parking na 250 miejsc.

 

W rozmowie z dziennikarzami  gospodarz województwa podkreślił, że samorząd województwa nie rezygnuje ze starań o środki centralne na rozbudowę Filharmonii Pomorskiej. W najbliższym czasie planowane jest spotkanie w tej sprawie z ministrem kultury.

 

Na inwestycje zakupowe ostatnich lat – m.in. zakup videogastroskopu, sprzętu i oprogramowania radiologicznego, systemu monitorowania funkcji życiowych pacjentów, laryngofiberoskopu i aparatów USG –  Szpital Biziela otrzymał w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 8 milionów złotych. – Jestem pod wrażeniem sposobu wykorzystania tych środków, a także nowych technologii i możliwości, jakie one dają w diagnostyce i leczeniu – mówił marszałek Piotr Całbecki podczas spotkania w lecznicy. – W medycynie nie ma definitywnie zakończonych projektów. Kupiony dziś najnowocześniejszy sprzęt na świecie za kilka lat trzeba będzie wymienić na nowszy.

 

Wizytowana inwestycja w bydgoskim szpitalu zakaźnym – wyburzenie i odtworzenie niewielkiego pawilonu mieszczącego m.in. pomieszczenia magazynowe szpitalnej apteki, pomieszczenia administracyjne i magazyny firmy sprzątającej – jest jednym z ostatnich akordów modernizacji kompleksu placówki. Planowana jest dobudowa jednej kondygnacji i poszerzenie funkcjonalności budynku – znajdą tu również miejsce m.in. sala konferencyjna i sala wykładowa dla studentów. Całość będzie kosztować 21 mln złotych. Zakładamy zakończenie prac budowlanych do końca roku.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

18 stycznia 2024 r.

Ostatnia aktualizacja: 19 stycznia 2024 r.


Bądź na bieżąco

Opublikowano w dniu 09.07.2024

Konkurs na najlepszą kampanię profrekwencyjną dla OSP, KGW i sołectw rozstrzygnięty

Rozstrzygnęliśmy konkurs na najlepsze kampanie profrekwencyjne. ...

Opublikowano w dniu 03.07.2024

Nabór na akredytację dla ośrodków innowacji

Szanowni Państwo, Informujemy o rozpoczęciu naboru dla ośrodków innowacji, które są zainteresowane u...

Opublikowano w dniu 28.06.2024

Program Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027 zawierający zmiany notyfikowane Komisji Europejskiej.

Informujemy, że została przyjęta druga wersja programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021...

Fotografia symboliczna przedstawiająca urządzenie do liczenia pieniędzy
Opublikowano w dniu 28.06.2024

Aktualizacja Harmonogramu naborów wniosków

...

Opublikowano w dniu 25.06.2024

Ankieta dla wnioskodawców i beneficjentów funduszy europejskich

Szanowni Państwo, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej jako Instytucja Zarządzająca Programe...

Opublikowano w dniu 25.06.2024

Rozpoczęcie badania ewaluacyjnego dotyczącego kryteriów systemu wyboru projektów w ramach programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027

12 czerwca 2024 roku rozpoczęła się realizacja badania pt. „Ewaluacja bieżąca kryteriów i syst...

Opublikowano w dniu 24.06.2024

Regiony Rewitalizacji Edycja 3.0 – za nami konferencja otwierająca

Zagadnienia dotyczące dostępności w procesach rewitalizacyjnych, znaczenie „trzeciego sektora” oraz ...