Jakie Zasady realizacji wspierania rewitalizacji w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027?
2 sierpnia 2024 roku w Malborskim Centrum Kultury i Edukacji – Szkole Łacińskiej odbyło się seminarium informacyjne dla wnioskodawców projektów rewitalizacyjnych. Podczas spotkania zaprezentowano zasady dotyczące wspierania rewitalizacji w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027 oraz przedstawiono założenia pomorskiego projektu „Regiony Rewitalizacji Edycja 3.0”.
Z prezentacjami ze spotkania można zapoznać się na stronie: https://funduszeuepomorskie.pl/aktualnosc/5880-prezentacje-z-seminarium-informacyjnego-dla-wnioskodawcow-projektow oraz z nagrania: https://www.youtube.com/watch?v=zcsENxXISi4
Akademia PFR dla Miast
Program Edukacyjny „Akademia PFR dla Miast” to inicjatywa Polskiego Funduszu Rozwoju S.A., mająca na celu wzmocnienie kompetencji samorządów miejskich, miejsko-wiejskich oraz miast na prawach powiatu w zakresie wdrażania miejskich innowacji i nowoczesnych usług cyfrowych. Jak przystało na Akademię, zajęcia rozpoczną się w październiku 2024, natomiast rekrutacja zostanie uruchomiona z początkiem września 2024. Akademia przewiduje 4 moduły:
- Projektowanie innowacyjnych usług – Uczestnicy otrzymają wsparcie w korzystaniu z AI i tworzeniu nowatorskich rozwiązań.
- ESG w miastach – Uczestnicy nauczą się jak wdrażać rozwiązania zwiększające efektywność energetyczną w samorządzie.
- Miejska rezyliencja – Uczestnicy dowiedzą się, jak szybko i skutecznie reagować w sytuacjach kryzysowych.
- Leadership (moduł dedukowany włodarzom miast) – Uczestnicy dowiedzą się jak poprawić wydajność pracy poprzez wykorzystanie AI.
Więcej informacji na stronie: https://pfrdlamiast.pl/akademia-pfr-dla-miast.html
Kurs o Mobilności Miejskiej
Program nazywa się „Citizens on the Move” i organizuje go EIT Urban Mobility (think-thank UE). Jest skierowany do urzędników miejskich i pracowników administracji publicznej. Dostarcza praktycznych narzędzi i technik skutecznego angażowania obywateli w procesy związane z mobilnością miejską. Niektóre sesje szkoleniowe będą prowadzone online, ale będzie też 2-dniowy warsztat w Rotterdamie. Jest płatny, ale można dostać stypendium/dofinansowanie. Więcej informacji tutaj: https://engage.eiturbanmobility.eu/processes/citizensonthemove2024
Deadline na aplikację jest już niebawem (do 15 sierpnia), ale polecam sprawdzić, może kogoś u Was zainteresuje 🙂
Jaka jest Najlepsza Przestrzeń Publiczna w Polsce w 2024 roku?
Dowiemy się po rozstrzygnięciu konkursów:
Może w Twoim regionie także dostępna jest najlepsza przestrzeń publiczna – sprawdź i podziel się!
Kongres Urban Future 2025 w Łodzi
Urban Future to duży europejski kongres, na którym eksperci z różnych branż uczą się od siebie dobrych rozwiązań dla miast, w których mieszkają. Tegoroczna edycja odbyła się w Holandii, w Rotterdamie.
W 2025 r. kongres Urban Future odbędzie się po raz pierwszy w Polsce, a gospodarzem wydarzenia będzie Łódź. Do organizacji wydarzenia w łodzi przekonały Organizatorów doświadczenia miasta związane m.in. z jego rewitalizacją. Zapisz w kalendarzu datę 21-23 maja 2025 a więcej informacji znajdziesz na stronie: https://urban-future.org/